PSYCHOPAKIET

Psychologist Profile

DOSTĘPNE USŁUGI

Konsultacja Online

Aleksandra Bukowska

DOSTĘPNE USŁUGI

Konsultacja Online

O MNIE

Bycie psychologiem i psychoterapeutą jest dla mnie czymś więcej niż tylko pracą – to  moja pasja. Pomimo dosyć bogatego doświadczenia zawodowego stale się rozwijam, dokształcam oraz szukam nowych i różnorodnych form pomocy innym osobom, tak by  psychoterapia była szyta na miarę klienta/pacjenta i starannie dopasowana do jego potrzeb.

Budując przymierze terapeutyczne szczególnie ważna jest dla mnie otwartość, empatia oraz postrzeganie człowieka jako istoty bio - psycho- społeczno – duchowej. Podczas konsultacji/psychoterapii pomogę Ci odkryć powiązania pomiędzy Twoimi myślami, emocjami, zachowaniami, doznaniami z ciała, tak by poprzez wzrost świadomości mogło dojść do integracji tych sfer, a tym samym wzrostu Twojej wewnętrznej harmonii i spokoju, co przekładać się będzie na poprawę Twoich relacji z innymi ludźmi.

Pracuję głównie w nurcie poznawczo – behawioralnym, jednakże lubię korzystać również z innych nurtów i technik, których nauczyłam się podczas dodatkowych staży, szkoleń, kursów.


Nie zamykam się na jeden konkretny nurt psychoterapeutyczny. Moje podejście do każdego klienta jest indywidualne, więc jeśli uznamy, że CBT jest dla Ciebie idealny, będę z niego korzystać, jednakże jeśli właściwe wyda się zastosowanie innych metod, które będą dla Ciebie pomocne, nie zawaham się ich wprowadzić podczas spotkań. W moim przypadku, szczególnie cenna wydaje się być również wiedza i doświadczenie diagnostyczne  zdobyte podczas  realizacji  programu 4-letniej specjalizacji z psychologii klinicznej, pracy w szpitalach oraz podczas studiów podyplomowych z psychotraumatologii.


 Posiadam doświadczenie pracy interwencyjnej, pracy z traumą. Miałam okazję poznać specyfikę funkcjonowania różnych służb mundurowych oraz korporacji, co pozwala mi na lepszą orientację i zrozumienie problematyki psychologicznej zachodzącej w tej grupie klientów. Posiadam również kilkuletnie doświadczenie pracy z dziećmi i młodzieżą, nieskromnie przyznam, że z całkiem niezłymi rezultatami.

Prywatnie lubię spędzać czas dosyć aktywnie –  na łonie natury przemierzając lasy, obserwując przyrodę, biegając lub wręcz przeciwnie  - zwiedzając miasta, zachwycając się ich architekturą i fotografując jej detale. Oczywiście uwielbiam również czytać książki, zachwycać się poezją i dobrą nutą. Podróże po świecie, w których uczestniczyłam już od najmłodszych lat życia uwrażliwiły mnie na różnorodność, wzbudziły ciekawość drugiego człowieka, co jest szczególnie cenne w pracy psychologa/psychoterapeuty.

W czym mogę pomóc?

Między innymi:

 • depresja,
 • lęk/OCD/stres,
 • zaburzenia osobowości,
 • DDA/DDD,
 • ADHD,
 • perfekcjonizm,
 • prokrastynacja,
 • trudności relacyjne,
 • żałoba/utraty
 • choroby psychiczne (CHAD, schizofrenia)
 • współuzależnienie
 • problemy w relacjach interpersonalnych

Z kim pracuję?

Osoby dorosłe i młodzież.

DOŚWIADCZENIE

Posiadam kilkuletnie doświadczenie zawodowe. Ukończyłam 5-letnie, jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim, a następnie  studia podyplomowe z psychotraumatologii. Zrealizowałam program 4-letniej specjalizacji z psychologii klinicznej w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie – obecnie przygotowuję się do egzaminu specjalizacyjnego. Jestem psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym w trakcie procesu certyfikacyjnego  - Uniwersytet SWPS.


Moim głównym miejscem pracy jest szpital psychiatryczny, gdzie zajmuję się m.in. diagnostyką psychologiczną oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej. Konsultuję na oddziale ginekologiczno – położniczym. 

Pracowałam również z dziećmi i młodzieżą w placówkach szkolnych, przedszkolnych, domu dziecka czy poradni psychologiczno – psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży. Mam doświadczenie w opiniowaniu psychologicznym dla potrzeb sądu. Miałam okazję prowadzić szkolenia grupowe związane z projektami unijnymi. Pracowałam również interwencyjnie, po uprzednim ukończeniu cyklu szkoleń.


Doświadczenia zawodowe oraz prywatne pozwoliły mi na poznanie specyfiki funkcjonowania wielu instytucji – od korporacji po służby mundurowe, a tym samym uwrażliwiły mnie na psychologiczne potrzeby wielu grup zawodowych. Brałam udział w niezliczonej ilości  szkoleń, staży, praktyk, konferencji.  Odbyłam psychoterapię własną ( wymaganą w procesie certyfikacji), byłam na zgrupowaniu self experience, prowadziłam badania psychologiczne dotyczące depresji poporodowej.


Stale się dokształcam, a apetyt na psychologiczną wiedzę rośnie w miarę jedzenia.

WYBIERZ TYP WIZYTY

Brak dostępnych terminów
Brak dostępnych terminów

WYBRANY TERMIN USŁUGI:

WYBRANY TYP USŁUGI: